Magiczne gąbki – co to i czy warto?

Od pewnego czasu magiczne gąbki cieszą się dużą popularnością i znajdują wiele zastosowań. Czym właściwie są, do czego możemy je wykorzystać, czy są alternatywą dla zwykłych zmywaków? Poniżej znajdziecie dokładne informacje na ten temat i dowiecie się do czego przydają się magiczne gąbki.  Od pewnego czasu magiczne gąbki cieszą się dużą popularnością i znajdują wiele zastosowań. Czym właściwie są, do czego możemy je wykorzystać, czy są alternatywą dla zwykłych zmywaków?

Poniżej znajdziecie dokładne informacje na ten temat i dowiecie się do czego przydają się magiczne gąbki.  Obecnie magiczne gąbki są dostępne w każdym sklepie z artykułami do sprzątania oraz w sklepach internetowych. Ich magiczność polega na tym, że nie potrzebują one do czyszczenia żadnych środków myjących.

Wykonane są z pianki melaminowej, która odpowiedzialna jest za takie działanie gąbki. Wystarczy delikatnie zmoczyć je wodą i gotowe. Gąbka skonstruowana została w taki sposób, aby poradzić sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami – świetnie radzi sobie z zabrudzeniami na ścianie. Sama gąbka także ściera się podczas sprzątania, dlatego zazwyczaj nadaje się do jednorazowego użytku.  Magiczne gąbki mają sporo zastosowań. Dobrze sprawdzają się podczas usuwania plam na różnego rodzaju powierzchniach. Należy jednak uważać na delikatne powierzchnie, ponieważ zbyt mocne szorowanie gąbką może uszkodzić lub porysować dany materiał. Sucha gąbka jest krucha i delikatna, dlatego należy uważać, żeby się nie złamała. Podczas mycia dosyć szybko się zużywa, zatem warto zakupić od razu więcej sztuk.  Do czego użyć magicznych gąbek? Magiczne gąbki dobrze sprawdzają się podczas usuwania zabrudzeń z blatów stołowych i kuchennych oraz ze ścian. Można używać ich do zmywania osadu z mydła na ścianach kabiny prysznicowej czy wannie. Idealnie sprawdzają się do czyszczenia fug, zarówno tych podłogowych, jak i na ścianie.  Inne zastosowanie magicznych gąbek to czyszczenie białej gumy w trampkach czy innym obuwiu sportowym.

Asortyment produktów do czyszczenia dostępny jest na stronie General Fresh – sprawdź! 

Wystarczy tylko delikatnie namoczyć gąbkę i przetrzeć nią zabrudzone buty – poradzą sobie z błotem, solą i innymi plamami.  Idealnie nadają się do czyszczenia zlewu oraz wszelkich powierzchni ceramicznych oraz metalowych. Sprawdzą się przy czyszczeniu okapów, kuchenek, piekarników czy mikrofalówki. Musimy jednak przy tym pamiętać, aby nie szorować danych powierzchni zbyt mocno, ponieważ możemy je porysować.  Możemy czyścić nią także plastik. Świetnie sprawdzi się podczas czyszczenia dziecięcych zabawek (usunie z nich nawet kredki czy mazaki).  Możemy wyczyścić nią klawiaturę, obudowę drukarki czy komputera.  Dobrze sprawdza się przy czyszczeniu nierównych powierzchni, takich jak drzwi czy szafki. Bez żadnych dodatkowych środków jest w stanie usunąć plamy ze smaru czy tłuszczu.

Czyszcząc nią ściany należy uważać, aby nie zetrzeć razem z zabrudzeniem powierzchni farby. Nie możemy trzeć zbyt mocno, jest to szczególnie ważne w przypadku kolorowych ścian.  Wady magicznej gąbki Jedną z wad magicznej gąbki jest to, że szybko się zużywa. W porównaniu ze zwykłą gąbką możemy wykorzystać ją zazwyczaj jednorazowo. Czyszcząc jakąś powierzchnie gąbka się ściera, dlatego po skończonym sprzątaniu niewiele z niej zostaje. Musimy zatem zadbać o to, by od razu zaopatrzyć się w większą ilość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *