Buty do szkoły – jakie wybrać?

Dzieci w szkole spędzają sporo czasu, dlatego warto zadbać o odpowiednie obuwie, które zapewni im komfort oraz zdrowie. Jaki rodzaj obuwia wybierać? Na co zwrócić uwagę? Poniżej znajdziecie kilka istotnych wskazówek, które pomogą wam wybrać idealny model butów dla dziecka.

Stopa dziecka szybko rośnie i zmienia się, dlatego praktycznie w każdym roku potrzebne jest nowe obuwie do szkoły. Wybór wbrew pozorom nie jest taki łatwy. Buty powinny być idealnie dopasowane, aby zapewniały komfort oraz nie powodowały żadnych otarć czy innych nieprzyjemności. Dziecko w szkole spędza wiele godzin i ważne, by czuło się w tym czasie wygodnie.

Wybór obuwia do szkoły powinien być dokonany wspólnie. Dzieci w wieku szkolnym mają już ukształtowany gust i powinniśmy pozwolić wskazać obuwie, które im się spodoba. Oczywiście rodzice muszą zadbać o to, by buty spełniały poszczególne wymogi – były bezpieczne, wygodne i dostosowane do stopy dziecka.

Dla najmłodszych

Jeśli twoja pociecha dopiero zaczyna szkolną przygodę, musisz odpowiednio zastanowić się na wyborem obuwia. W przedszkolu czy w zerówce dzieci spędzają wiele godzin, dlatego buty stanowią jeden z najważniejszych elementów. Należy zadbać o to, by wybrać odpowiedni model, który będzie zapewniał stopom dziecka zdrowie i komfort podczas każdego rodzaju zajęć.

Przede wszystkim buty dziecka do przedszkola powinny posiadać łatwe zapięcie – rzepy, zapinki czy gumki. Dziecko nie powinna mieć trudności z wkładaniem obuwia. Oprócz tego ważny jest materiał, z którego wykonane są buty. Buty powinny być elastyczne, by maluch mógł bez problemu bawić się w nich w każdej pozycji. Należy także pamiętać, by obuwie było przewiewne, by stopy dziecka nie były narażone na nadmierne pocenie.

Na stronie Buty360 znajdziesz wiele dostępnych modeli obuwia dla dzieci, kobiet i mężczyzn

https://www.buty360.pl/

Dla nieco starszych

Tutaj wymagania są podobne. Buty muszą być komfortowe, przewiewne i bezpieczne. Przede wszystkim należy pamiętać o podeszwie, która powinna być jasna – jest to wymóg większości placówek. Ważne także, by podeszwa zapobiegała poślizgowi, zapewniając dzieciom bezpieczeństwo w czasie zajęć sportowych i na szkolnym korytarzu.

Buty powinny posiadać odpowiednią amortyzację, która uchroni stopę dziecka przed ewentualnymi kontuzjami. Nieprawidłowe dopasowanie obuwia może spowodować w późniejszym czasie problemy z kręgosłupem, biodrami i innymi częściami ciała. Stopa dziecka kształtuje się do ósmego roku życia, dlatego warto zadbać o właściwy jej rozwój.

Konstrukcja buta powinna być lekka oraz ergonomiczna, natomiast cholewka najlepiej jeśli będzie wykonana z przewiewnych i oddychających materiałów, które skutecznie odprowadzają pot na zewnątrz. Należy także pamiętać, by wiązania czy zapięcia nie powodowały utrudnienia w ruchu. Pięta oraz czubek buta powinny być twardsze, jednak skonstruowane w taki sposób, by nie powodować otarć w podbiciu stopy. Pamiętaj także o wkładce, która może przyczyniać się do zmęczenia stopy dziecka. Dobrze jeśli but będzie posiadał gąbkę, która chroni ścięgno Achillesa. Jest to szczególnie ważne podczas zajęć fizycznych w szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *