Pożyczka pod zastaw nieruchomości – co to takiego?

W ostatnich latach można zauważyć dość szybko rosnące zainteresowanie pożyczkami pod zastaw nieruchomości. Co trzeba o nich wiedzieć? Czy wierzyć krytykom odradzającym tego rodzaju kredyty, czy może entuzjastom zastawiania swojej własności? Jakie są pozytywne strony pożyczki pod zastaw, zachęcające do jej zaciągnięcia?

Zasady pożyczek pod zastaw nieruchomości

Warto zauważyć, że pożyczka pod zastaw nieruchomości może być udzielana na różnych zasadach., Najczęściej wybiera się jeden z dwóch możliwych sposobów jej udzielania. Możliwe jest udzielenie tradycyjnej pożyczki hipotecznej. W tym przypadku pożyczkobiorca nigdy nie zrzeka się prawa własności do danej nieruchomości. Pożyczkodawca natomiast zyskuje pierwszeństwo do majątku w postaci nieruchomości, jeśli zostanie wszczęte postępowanie komornicze. Warto jednak podkreślić, że pożyczkodawca nie ma takiej możliwości, aby sprzedać czy wynająć daną nieruchomość.

Druga metoda to zrzeczenie się praw własności do nieruchomości przez klienta na rzecz pożyczkodawcy. W takiej sytuacji pożyczkodawca może sprzedać nieruchomość, wynająć ją lub zrobić z nią coś innego, jednak dopiero wtedy, gdy klient nie będzie spłacała zadłużenia. Niemniej jednak, w sytuacji niewypłacalności klienta pożyczkodawca nie musi czekać na decyzję komornika ani sądu, lecz może sam wyegzekwować dług. Niewątpliwie, pożyczkodawcy preferują tego typu rozwiązania, dlatego chętniej przydzielają tego rodzaju kredyty. Tym samym, pożyczka pod zastaw nieruchomości z przewłaszczeniem jest zwykle o wiele tańsza. Niemniej jednak, jest również mniej bezpieczna, gdyż w przypadku niespłacania długu można łatwo stracić nieruchomość.

Pożyczki pod zastaw dowolnych nieruchomości znajdziesz na http://konsorcjumfinansowe.pl/ – sprawdź!

Parametry pożyczki pod zastaw nieruchomości

Rzecz jasna, parametry każdej pożyczki ustala się indywidualnie. Czym jednak kieruje się pożyczkodawca? Oczywiście, kwestią podstawową jest wycena nieruchomości. Na podstawie obiektywnej wyceny nieruchomości ustala się maksymalną kwotę kredytu w wysokości kilkudziesięciu procent wartości posiadłości. Jeśli chodzi o oprocentowanie, jest ono oczywiście kwestią indywidualną każdego pożyczkodawcy. Niemniej jednak, w zasadzie zawsze jest niższe niż w przypadku tradycyjnych kredytów. Wszystko z tego względu, iż udzielając pożyczki na podstawie zdolności kredytowej klienta bank czy firma pożyczkowa zawsze ryzykują, iż nie odzyskają pożyczonych pieniędzy. Nieruchomość natomiast jest tak pewnym zabezpieczeniem, iż pożyczkodawca nie odczuwa żadnego zagrożenia. Może więc zaoferować klientowi o wiele bardziej atrakcyjną pożyczkę.

Po co brać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Niewątpliwie, pożyczka pod zastaw nieruchomości jest godna uwagi chociażby ze względu na jej atrakcyjne warunki. Ponadto, dla wielu ludzi jest ona ostatnią deską ratunku. Chodzi o sytuację, w której zobowiązania zaczynają znacząco przewyższać przychody. W takich okolicznościach niezbędny jest kredyt, którego żaden bank nie chce zwykle udzielić. Tania pożyczka pod zastaw nieruchomości zdaje się więc być jedynym rozsądnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *